Denník N

Nový riaditeľ Nemocnice sv. Michala Kužela: Šutaj Eštok mi volal v deň, keď sa stal ministrom

Ladislav Kužela (vpravo) s Matúšom Šutajom Eštokom. Foto - Ministerstvo vnútra
Ladislav Kužela (vpravo) s Matúšom Šutajom Eštokom. Foto – Ministerstvo vnútra

Ladislav Kužela je dekanom na Slovenskej zdravotníckej univerzite, teraz nastupuje ako riaditeľ nemocnice, ktorá patrí pod ministerstvo obrany a vnútra.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gastroenterológ Ladislav Kužela za predchádzajúcich vlád Smeru viedol Národný ústav detských chorôb. Z funkcie ho pred tromi rokmi odvolal vtedajší minister Marek Krajčí (OĽaNO).

Teraz ho nová vláda vymenovala do vedenia Nemocnice svätého Michala v Bratislave, ktorá patrí pod ministerstvo vnútra a obrany. Kužela je aj dekanom Lekárskej fakulty Slovenskej zdravotníckej univerzity a viedol gastroenterologickú kliniku Univerzitnej nemocnice Bratislava na Antolskej.

V rozhovore hovorí:

  • prečo mu bol Robert Kaliňák na svadbe;
  • o tom, že ho na post riaditeľa minister Matúš Šutaj Eštok oslovil v deň svojho menovania;
  • prečo bol v relácii Igora Bukovského;
  • ale aj o tom, že by chcel presunúť kliniku gastroenterológie z univerzitnej nemocnice do Nemocnice sv. Michala.

Kto vám dal ponuku, aby ste sa stali riaditeľom Nemocnice sv. Michala?

Minister vnútra. Osobne mi zatelefonoval aj za mnou prišiel. Veľmi si to cením, lebo to bol dlhý rozhovor, potom nasledovalo rozmýšľanie, potom ďalší dlhý rozhovor. Venoval tomu veľa času. Mali sme možnosť porozprávať sa, aká je jeho predstava o tejto nemocnici, a dal mi veľa priestoru, aby som pomenoval veci v rámci zdravotníctva, ktoré by sa dali pomerne rýchlo napraviť. A tak vznikla zhoda skoro vo všetkých bodoch. To viedlo k tomu, že sme sa dohodli a ponuku som prijal. Je to pomerne veľká výzva, a ak naplníme len polovicu z toho, čo sme si naplánovali, bude to obrovský krok pre slovenské zdravotníctvo.

Kedy vám Matúš Šutaj Eštok zavolal s ponukou?

Bolo to asi pred tromi či štyrmi týždňami.

Teda tesne po tom, čo nastúpil do funkcie?

V podstate áno. Úplne prvý rozhovor bol večer v deň jeho nástupu.

Odkiaľ sa poznáte?

Poznáme sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislavské nemocnice

Ficova vláda

Rozhovory

Zdravotníctvo

Slovensko

Teraz najčítanejšie