Denník N

Newsfilter: Ficova pomsta Lipšicovi už má konkrétnu podobu

Robert Fico, Peter Pellegrini a Robert Kaliňák po hlasovaní o dôvere vláde v parlamente. Foto - TASR
Robert Fico, Peter Pellegrini a Robert Kaliňák po hlasovaní o dôvere vláde v parlamente. Foto – TASR

1. Nie je čas, treba sa ponáhľať. 2. Bez ladu a skladu nebránia len svoju pieseň, ale aj tento štát. 3. Šimkovičová nie je na smiech, je nebezpečná.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Nie je čas, treba sa ponáhľať

Plán koalície na likvidáciu alebo aspoň fatálne oslabenie inštitúcií štátu, vďaka ktorým sa priznalo alebo bolo právoplatne odsúdených vyše 40 nominantov predchádzajúcich vlád Smeru, začína byť veľmi konkrétny.

Premiér Robert Fico už dokonca rokoval o jeho podobe v Bruseli. Na ceste ho sprevádzali minister obrany Robert Kaliňák (čo on má s prokuratúrou okrem toho, že ho stíhala?) a minister spravodlivosti Boris Susko.

Výsledok rokovaní nie je známy, ale v koalícii sa ponáhľajú tak veľmi, že o zmene postavenia špeciálnej prokuratúry a špeciálneho súdu sa môže v zrýchlenom konaní rokovať ešte tento rok.

Takéto expresné ťaženie proti nepohodlným sudcom a prokurátorom vedie strana, ktorá nebola schopná pred voľbami verejnosti ani len ponúknuť volebný program pre oblasť spravodlivosti. Vieme však dobre, že svoj „program“ na pomoc svojim ľuďom mali v Smere dobre premyslený.

Dve alternatívy – zlá a horšia. Sú minimálne dve verzie toho, čo sa s nimi má stať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Susko

Daniel Lipšic

Ficova vláda

Hoaxy a propaganda

Martina Šimkovičová

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Robert Kaliňák

Špecializovaný trestný súd

Komentáre

Teraz najčítanejšie