Denník N

Fico nechce zrušiť len Lipšica, ale aj spolupracujúcich obvinených. Prialo by to mafii

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Premiér v rozhlase povedal, že už sa nemôže opakovať to, čo urobil Ľudovít Makó.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Premiér Robert Fico potvrdil, že chystá zmeny v Úrade špeciálnej prokuratúry aj to, že o nich rokoval v Bruseli s eurokomisárom Didierom Reyndersom, ktorý má na starosti spravodlivosť.

Fico o stretnutí, na ktorom bol aj s ministrom obrany Robertom Kaliňákom a ministrom spravodlivosti Borisom Suskom, doteraz neinformoval.

Nekomentoval ani návrh, ktorý poslal do Bruselu a ktorý získali médiá, kde sa hovorí o úplnej likvidácii špeciálnej prokuratúry.

Prvýkrát však v relácii Sobotné dialógy v Slovenskom rozhlase povedal, že nejdú rušiť len prokurátorov, ale aj inštitút spolupracujúceho obvineného. „Musíme upraviť inak postavenie udavačov a kajúcnikov,“ vyhlásil a spomenul Ľudovíta Makóa.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Úrad špeciálnej prokuratúry

Slovensko

Teraz najčítanejšie