Denník N

Hrateľná skupina s reálnym postupom. Škriniar bude brániť svojho dobrého priateľa Lukakua

Milan Škriniar (v strede) a Romelu Lukaku (vpravo) sú bývalí spoluhráči. Foto – TASR/AP
Milan Škriniar (v strede) a Romelu Lukaku (vpravo) sú bývalí spoluhráči. Foto – TASR/AP

Slovensko sa na budúcoročnom Eure stretne postupne s Belgickom, víťazom B-vetvy baráže a Rumunskom. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Skupina, v ktorej sa ocitla slovenská reprezentácia na budúcoročnom Eure, je futbalovou terminológiou hrateľná. Jej jasným favoritom je Belgicko, ktoré má síce v kádri prvotriednych futbalistov, ale už nedosahuje takú kvalitu ako pred pár rokmi.

V konkurencii Rumunska a jedného zo štvorice Bosna a Hercegovina, Ukrajina, Izrael a Island je pre Slovákov postup reálne splniteľným cieľom.

Z pohľadu atraktivity oveľa lepšie vyzerajú iné skupiny. Napríklad v áčku sú domáce Nemecko, Škótsko, Maďarsko a Švajčiarsko, v béčku Španielsko s Talianskom a v déčku Francúzsko, Rakúsko a Holandsko. Z prvého výkonnostného koša sme teda dostali súpera, ktorý nie je príliš atraktívny, ale ani výkonnostne najsilnejší.

Na Eure je spolu šesť základných štvorčlenných skupín, do osemfinále sa prebojujú prví dvaja z každej skupiny a štyri najlepšie tímy z tretích miest.

Do majstrovstiev Európy, ktoré sa uskutočnia 14. júna – 14. júla, stále zostáva ešte pol roka, vzhľadom na aktuálnu formu a stúpajúcu úroveň výkonov slovenského tímu je reálne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

futbalová reprezentácia

Futbalové Euro

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie