Denník N

Vláda mení prokuratúru bez Žilinku, predseda SNS Danko vraví, že zrušia aj špeciálny súd. V Bulharsku to už spravili

Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Foto N - Tomáš Benedikovič
Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka nevie, ako si vláda Roberta Fica predstavuje zrušenie špeciálnej prokuratúry a u koho by mali skončiť jej prípady vrátane politicky citlivých káuz.

„Generálnej prokuratúre nie sú známe plány vlády týkajúce sa zmeny organizácie prokuratúry, preto sa v súčasnosti k uvedenému nie je možné bližšie vyjadriť,“ povedala hovorkyňa generálnej prokuratúry Zuzana Drobová.

Ministerstvo spravodlivosti, ktoré vedie člen Smeru Boris Susko, pritom hovorí, že o pripravovaných zmenách „vedie diskusiu s odborníkmi, ktorej cieľom je riešenie systémovej zaujatosti špecializovaných inštitúcií“. Návrh zverejnia, až keď na ňom bude zhoda, podľa ministerstva prichádza do úvahy viac alternatív.

S kým ministerstvo vedie odbornú diskusiu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Maroš Žilinka

Robert Fico

Smer

Špecializovaný trestný súd

Úrad špeciálnej prokuratúry

Slovensko

Teraz najčítanejšie