Denník N

Pellegrini naráža na Danka. Šéf SNS chce, aby koalícia zvážila iného kandidáta na prezidenta

Andrej Danko a Peter Pellegrini. Foto N - Tomáš Benedikovič
Andrej Danko a Peter Pellegrini. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Predseda koaličnej strany SNS Andrej Danko sa obáva, že ak by sa Peter Pellegrini stal prezidentom, tak sa vládna koalícia Smeru, Hlasu a SNS rozpadne. Vyhlásil to v relácii Na telo televízie Markíza. Koalícia by mala podľa Danka zvážiť, či nehľadať inú osobnosť, ktorá by mohla vo voľbách poraziť bývalého šéfa diplomacie Ivana Korčoka z vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera.

Inú osobnosť by chcel Danko hľadať, keďže premiér a predseda Smeru Robert Fico nechce kandidovať a predseda Hlasu Pellegrini sa podľa neho nevie rozhodnúť. Predseda SNS spomenul aj vlastnú kandidatúru.

„Sú názory, aby som sa o tú voľbu uchádzal aj ja, čo v tejto etape vylučujem,“ hovoril v Markíze Danko o svojej možnej kandidatúre. Do súboja o Prezidentský palác zvažoval ísť už pred voľbami v roku 2019, v ktorých zvíťazila Zuzana Čaputová.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Robert Fico

Slovensko

Teraz najčítanejšie