Denník N

Týždňový newsfilter: Teraz sa ukáže, či má Kočner na Fica ešte vplyv

1. Tri spôsoby, ako chcú pomôcť Kočnerovi. 2. Pán Korčok, budíček! 3. Fico v predklone pred agresorom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Monika Tódová

1. Tri spôsoby, ako chcú pomôcť Kočnerovi

Ani víkendové politické diskusie nevyjasnili, čo presne plánuje vládna koalícia urobiť s Úradom špeciálnej prokuratúry a so Špecializovaným trestným súdom.

Zatiaľ vieme, že Európskej komisii poslala vláda návrh na úplnú likvidáciu prokuratúry, podľa ktorého by jej prípady prešli na krajské prokuratúry.

V tomto návrhu sa zároveň stále ráta s tým, že Špecializovaný trestný súd zostane zachovaný. To, že sa postavenie súdu nezmení, povedal aj predseda Hlasu Peter Pellegrini. Predseda Smeru Robert Fico to však nepotvrdil a povedal, že verejnosť sa všetko dozvie v stredu. Predseda SNS Andrej Danko zase povedal, že skončí aj súd.

Hoci všetci vládni politici hovoria, že chcú, aby vyšetrovania veľkých káuz pokračovali, nie je dôvod im veriť. Môžeme si to ukázať na príklade vplyvu koaličných návrhov zmien na Mariana Kočnera. Vláda v tejto chvíli zvažuje až tri možnosti, ako mu pomôcť. Výsledok ukáže, či má Kočner aj z väzenia vplyv na politika Fica, ktorého v Threeme volal šéf. Vieme, že Kočnerov advokát Marek Para sa s Ficom pravidelne stretáva – nielen na poľovníckej chate, ale aj na tlačových konferenciách.

1. Koniec špeciálnej prokuratúry by dal Kočnerove prípady novým prokurátorom

Kočner je odsúdený na 19 rokov v kauze zmenky, obžalovaný z objednávky vraždy Jána Kuciaka a aj v kauze podvodov na Donovaloch. Zároveň je obvinený (prípady ešte nie sú na súde) v kauze Technopol a v korupčnej kauze Búrka z prostredia justície.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Prezidentské voľby 2024

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie