Denník N

Pod slnkom Jany Shemesh: Ani premiér Fico nedokáže byť naraz hulvát aj slušňák   

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

táto rubrika vznikla na komentovanie vecí, ktoré sa netýkajú politiky. Lenže nie vždy sa to dá. Na to sú politický a spoločenský život príliš poprepájané.

V téme týždňa píšem o neprijateľnom vyjadrovaní premiéra Roberta Fica, no politika nie je jediným miestom, kde sa ľuďom odkazuje, že ich zaškrtia vlastnými rukami. Sú napríklad aj rodičia, čo po svojich deťoch vykrikujú, že ich zaškrtia. Alebo partneri také niečo hovoria svojim partnerkám. Môže to byť v rôznom kontexte, môže to byť prejav frustrácie, len tak vypustená para, ale aj celkom vážne mienená vyhrážka.

Pre pokoj našich duší by bolo lepšie, keby sa snažili komunikovať bez používania takýchto viet.

Prečítať si môžete aj o tom, ako hanebne sa agentúra OSN pre ženy zachovala voči Izraelčankám či ako sa poľské páry konečne ľahšie dostanú k umelému oplodneniu.

Profil týždňa je tentoraz nekrológ venovaný prvej sudkyni Najvyššieho súdu USA.


Téma týždňa: Podľa reči ich poznáte 

„Keby som teraz pána Jurisa ešte raz chytil, tak ho zaškrtím vlastnými rukami, prepáčte,” povedal v rozhlasových Sobotných dialógoch premiér Robert Fico o riaditeľovi Úradu pre reguláciu sieťových odvetví.

V tej istej relácii sa ešte ospravedlňoval za výraz „poserte sa“ a nejaké ďalšie.

Robert Fico hovoril pokojne, nie v hneve, keď môže človeku všeličo uletieť a potom sa to snaží ospravedlniť. Povedal presne to, čo chcel, adresoval to presne tým, ktorým to adresovať potreboval (vrátane Andreja Jurisa), a formálne „prepáčte“ to už nezachránilo.

Naopak, ešte viac to upozornilo na vecne aj jazykovo problematický obsah.

Vyhrážky, ktoré Fico povedal voči Jurisovi, by sa nemali vnímať ako preháňanie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Izraelsko-palestínsky konflikt

Pod slnkom Jany Shemesh

Robert Fico

Silné ženy

Komentáre, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie