Denník N

Korčok hovorí, že nehľadá salóny, kde mu budú len tlieskať. Rimavská Sobota tlieskala (reportáž a rozhovor)

Ivan Korčok po diskusii v Rimavskej Sobote. Foto - Karol Sudor
Ivan Korčok po diskusii v Rimavskej Sobote. Foto – Karol Sudor

Netvrdím, že keď budem hovoriť o modernizácii krajiny, tak to chytí za srdce každého chlapa v krčme. O čom inom však mám hovoriť, ak mi na krajine záleží? Veď som sa mohol na všetko vykašľať. Budúci rok mám 60 rokov, je za mnou solídna 30-ročná kariéra, mohol som oddychovať, hovorí kandidát na prezidenta.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď v posledný novembrový deň cestujem do Rimavskej Soboty pozrieť sa, ako kandidátovi na prezidenta a bývalému diplomatovi Ivanovi Korčokovi ide komunikácia s bežnými ľuďmi, už druhý deň sneží. Pomaly sa suniem v smere od Veľkého Krtíša, on sa so svojím tímom trápi v smere z Rožňavy, kde absolvoval verejnú diskusiu deň predtým.

Korčok prichádza do mesta, kde si ľudia opakovane volia kontroverzného primátora Jozefa Šimka. Na druhom mieste po Smere a pred Progresívnym Slovenskom v septembrových parlamentných voľbách skončila Aliancia a do parlamentu by prešli aj Republika a Sme rodina. SaS, ktorá Korčoka nominovala na ministra zahraničných vecí, v meste získala iba 3,78 percenta.

Keď sa pred verejnou diskusiou stretneme pri rozhovore v neďalekom hoteli, Korčok hovorí, že v Rožňave

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Prezidentské voľby 2024

Slovensko

Teraz najčítanejšie