Denník N

Konflikt Zelenskyj – Zalužnyj a zaseknuté miliardy v USA. Tri veľmi zlé správy pre Ukrajinu pred zimou

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa aj podľa ukrajinských médií ocitol vo vážnom konflikte s veliteľom Valerijom Zalužným. Foto - TASR/AP
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa aj podľa ukrajinských médií ocitol vo vážnom konflikte s veliteľom Valerijom Zalužným. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Chceli sme rýchlejšie výsledky. Z tejto perspektívy sme, bohužiaľ, nedosiahli želané výsledky. A to je fakt,“ povedal Volodymyr Zelenskyj.

Ukrajinský prezident tak nakoniec v rozhovore pre AP priznal, že ukrajinská ofenzíva nejde podľa očakávaní. Ide o jeden z troch zlých trendov, ktorým Ukrajina čelí pred náročnou zimou, keď sa očakávajú masívne ruské útoky na energetickú infraštruktúru v ukrajinských mestách.

Navyše vyčerpaní ukrajinskí vojaci sa neustále dostávajú do situácií, keď na nich vo veľkej presile a s čoraz väčším arzenálom útočia ruskí vojaci.

Vojak z frontu: Skutočná situácia sa zamlčiava

Tak situáciu napríklad opísal pre BBC vojak z frontovej línie na východnom brehu rieky Dnipro, ktorá rozdeľuje Rusmi okupované územie od toho, ktoré má pod kontrolou Ukrajina, a je dejiskom už šesť mesiacov dlhej ukrajinskej protiofenzívy.

„Keď sme dorazili na [východný] breh, nepriateľ tam už čakal. Rusi, ktorých sa nám podarilo zajať, povedali, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie