Denník N

Bývalý šéf cestárov košickej župy vyšiel z väzby a nemá chuť rozprávať. Napriek tomu sme mu kládli otázky 

Predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka a bývalý riaditeľ krajských cestárov Anton Trišč. Foto - SC KSK
Predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka a bývalý riaditeľ krajských cestárov Anton Trišč. Foto – SC KSK

Anton Trišč vysvetľuje niektoré jeho obvinenia z machinácie pri verejnom obstarávaní, ale dostáva sa aj do rozporu s faktmi. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Zo všetkých slovenských firiem alebo organizácií patrí Správa ciest Košického samosprávneho kraja k tým, ktoré v posledných rokoch najčastejšie navštevujú vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Dôvodom sú machinácie pri verejných obstarávaniach.

Teplomery, sypače, nadstavby na nákladné vozidlá, 30-miliónový prenájom techniky… Pravidelne čítame o trestných stíhaniach, zadržaniach, obvinených osobách či dôvodoch väzby.

Anton Trišč, od júla 2020 do predminulého týždňa generálny riaditeľ krajských cestárov, to zažil na vlastnej koži. Špecializovaný trestný súd ho 12. septembra posadil do väzby, po desiatich dňoch však Najvyšší súd vyhovel jeho sťažnosti a stíhajú ho na slobode. Spolu s ním aj jeho bývalého kolegu Juraja Gubíka, exriaditeľa prevádzkového úseku.

Trišča aktuálne obvinili

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Košice

Rastislav Trnka

Samosprávy

Slovensko

Teraz najčítanejšie