Denník N

Ráno s NHL: Vlhová videla, ako Slafkovský našiel vyššiu úroveň. Pri Suzukim a Caufieldovi prvý raz vyzeral ako rovnocenný

Juraj Slafkovský sa po jednom zápase vrátil do útoku ku Colovi Caufieldovi. Foto -TASR/AP
Juraj Slafkovský sa po jednom zápase vrátil do útoku ku Colovi Caufieldovi. Foto -TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

kritizované preradenie Juraja Slafkovského do tretieho útoku trvalo len jeden zápas.

V noci proti Seattlu ho tréner Martin St. Louis vrátil ku Colovi Caufieldovi, s ktorým sa mu darilo v posledných týždňoch.

Akurát tentoraz medzi nimi nehral Christian Dvorak, ale kapitán Nick Suzuki. Slafkovský mal navyše premiéru v prvej presilovkovej formácii.

Útok Caufield – Suzuki – Slafkovský by mal byť budúcnosťou Montrealu, pri výhre 4:2 nad Seattlom hral Slafkovský tak dobre, až sa zdalo, že budúcnosť prišla nečakane skoro.

Tento zápas zároveň potvrdil, aké skresľujúce je posudzovať hráčov len podľa gólov a asistencií, ak fanúšik nevidí celý zápas.

Slafkovský síce nebodoval, ale odohral jeden z najlepších zápasov v NHL, ak nie najlepší. Ukážeme si to na videách z rôznych herných situácií a na vyjadreniach kanadských expertov.

Pred zápasom sa hovorilo o tom, že by sa na zápas mala prísť pozrieť aj Petra Vlhová, ktorá cez víkend súťažila v neďalekom Tremblante.

Počas zápasu ani dve hodiny po ňom nebol k dispozícii žiadny verejný výstup, ktorý by potvrdzoval jej účasť na zápase, ale novinár Arpon Basu pre Denník N potvrdil, že ju po zápase videl v montrealskej šatni, kam prišla za Slafkovským.

Slafkovský mu o stretnutí s Vlhovou povedal: „Toto je naše prvé stretnutie. Boli sme síce spolu na olympiáde, ale ja som bol vtedy v hlavnej olympijskej dedine a lyžiari mali svoju vlastnú.“

Vlhová neskôr zverejnila na Instagrame aj video zo štadióna, v priebehu dňa pribudla aj fotografia.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


V Montreale sa od piatka vracajú k situácii v zápase s Floridou, keď Slafkovský v prečíslení dvoch proti jednému prihrával obsadenému Caufieldovi, hoci mal strieľať.

„Bolo to hlúpe riešenie, poučím sa,“ hovoril Slafkovský v sobotu.

Keď ráno pred zápasom so Seattlom našiel na tabuli svoje meno

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Petra Vlhová

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie