Denník N

Medzi technológiou a prírodou: Festival Next priniesol jedinečné zvukové experimenty

Festival Next 2023: Duo Lost Girls. Foto - Šimon Lupták
Festival Next 2023: Duo Lost Girls. Foto – Šimon Lupták

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Významné mená, ktoré posunuli chápanie súčasnej hudby, osobnosti skúmajúce zvukové možnosti medzi tradičnými a digitálnymi nástrojmi, výsostne súčasný zvuk, ktorý bez zaváhania ponúka do tanca, hudobný exorcizmus aj povznášajúce zážitky. To bol 24. ročník festivalu experimentálnej hudby Next, ktorý sa konal počas uplynulého víkendu v Bratislave. Možno ho tak chápať aj ako dobrú správu o hudbe pre všetkých, ktorí radi objavujú.

Dramaturgia festivalu sa dlhodobo venuje rozširovaniu zvukových a estetických hraníc. Nemusí to nevyhnutne znamenať nepočúvateľné pokusy na hranici znesiteľnosti, čoho dôkazom tento rok bol napríklad projekt Jenny Hval. Nórska

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie