Denník N

Uhríkovho generála spomenuli Poliaci v zozname ruských agentov, podľa novinára možno omylom

Jozef Viktorín (v strede) kandidoval za Republiku na 5. mieste. V prípadne volebného úspechu by bol poslancom a zrejme kandidátom na ministra obrany.
Jozef Viktorín (v strede) kandidoval za Republiku na 5. mieste. V prípadne volebného úspechu by bol poslancom a zrejme kandidátom na ministra obrany.

Bývalý generál Jozef Viktorín pomáhal pred voľbami ruským záujmom, v Poľsku sa však mohol stať objektom vnútropolitických hier.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keby hnutie Republika urobilo v parlamentných voľbách dobrý výsledok, generál vo výslužbe Jozef Viktorín by bol kandidátom na nového ministra obrany. Niektorí ľudia blízki generálnemu štábu si v tomto kontexte vydýchli, keď obranu napokon prevzali „len“ nominanti strany Smer, čo považovali za stále lepší scenár.

Viktorín sa pridal k bývalým odídencom od Kotlebu v roku 2021 so sloganom „Rusko nie je náš nepriateľ“. Na predvolebných mítingoch rozprával o tom, že je najvyšší čas diskutovať o vystúpení z NATO.

Viktorínovo meno sa teraz objavilo v dokumente končiacej poľskej vlády, ktorý by zdanlivo ponúkal aj možné vysvetlenie jeho proruského pôsobenia

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Republika

Ruskí špióni

Slovensko

Teraz najčítanejšie