Denník N

Vláda okreše príspevok pre RTVS o desiatky miliónov. Opozícia hovorí o vynútení poslušnosti

RTVS. Foto N - Tomáš Benedikovič
RTVS. Foto N – Tomáš Benedikovič

Podiel povolenej reklamy v RTVS by sa mohol zvýšiť z 0,5 percenta denného vysielacieho času na päťnásobok, vraví predseda mediálneho výboru Roman Michelko.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď sa predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka v nedeľu 12. novembra v relácii RTVS O päť minút dvanásť pýtali na možné rozdelenie verejnoprávneho rozhlasu a televízie, na redaktora relácie sa obrátil osobne.

„Pozrite sa, v akých priestoroch ste, veď vám to o chvíľu padne na hlavu. Je liekom už niečo urobiť. Pozrite sa, aké tu máte toalety. Bordel je v celej RTVS. Spýtajte sa kameramanov, či majú dobré platy,“ vravel.

Mesiac po tom, čo Danko plány na rozdelenie RTVS obhajoval potrebou zlepšiť finančnú situáciu televízie a rozhlasu, vláda ako súčasť konsolidačného zákona oznámila zásadné zníženie garantovaného príspevku pre RTVS zo štátneho rozpočtu. Namiesto 0,17 percenta HDP by mal mať telerozhlas na budúci rok garantovaných len 0,12 percenta.

Minister financií Ladislav Kamenický (Smer) návrh vysvetľoval aj tým, že ide o úroveň príjmov, aké mala RTVS v tomto roku, tie však telerozhlas považoval

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Hlas

RTVS za Machaja

Smer

SNS

Slovensko

Teraz najčítanejšie