Denník N

Polícia pátra po autorovi vyhrážky teroristickým útokom na stredné školy

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vyšetruje vyhrážky stredným školám bombovým útokom ako zločin teroristického útoku a prijala rozsiahle bezpečnostné opatrenia, oznámil policajný prezident Ľubomír Solák. Polícia tak reaguje na sériu výhražných správ, ktoré dostali minimálne tri stredné školy v Bratislavskom kraji.

Vyhrážky, že v priestoroch školy je bomba, prichádzajú na Slovensku už niekoľko dekád – v minulosti to boli anonymné telefonáty z telefónnych búdok, potom začali chodiť e-mailom. Išlo o izolované incidenty na konkrétnej škole a stopa často viedla k študentom zo škôl, kde bola takáto bezpečnostná hrozba ohlásená.

Monitorujú celé Slovensko

Bratislavské stredné školy sa v utorok stali obeťou vyhrážok teroristickým útokom v oveľa širšom rozsahu a neskôr prišli informácie, že niečo podobné sa deje aj v Prešove a v Žiline. Páchateľ sa vyhrážal, že v stredu zaútočí na bližšie nešpecifikované stredné školy výbušninami a strelnými zbraňami. Polícia po ňom teraz intenzívne pátra a spolupracuje aj so zahraničnými organizáciami.

Správa o hrozbe teroristického útoku prichystaného na stredu na stredných školách sa expresne šírila medzi žiakmi a rodičmi. Tým

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Školstvo

Slovensko

Teraz najčítanejšie