Denník N

Ministerstvo rozhoduje o novej nemocnici v Bratislave, skôr bude v Ružinove ako na Rázsochách

Foto - TASR
Foto – TASR

Konzultanti z Boston Consulting Group pripravili správu, v ktorej odporúčajú, ako ďalej s nemocnicami v Bratislavskom kraji.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Nemocnica na Rázsochách zrejme nebude. Ako vhodnejšie miesto pre novú nemocnicu v Bratislave konzultanti odporučili iné možnosti. Ministerstvo zdravotníctva si analýzu dalo vypracovať od poradenskej firmy Boston Consulting Group ešte za bývalej vlády. Výsledky má k dispozícii aj nové vedenie rezortu. „Zaoberáme sa touto témou,“ reagovalo na otázky ministerstvo.

Dokument od konzultantov má od polovice septembra. Redakcia Denníka N ho má k dispozícii tiež. Materiál opisuje, aké sú výhody a nevýhody troch miest, kde by nová nemocnica v Bratislave mohla stáť – analyzovali Rázsochy, nemocnicu na východnej strane Bratislavy a dostavbu súkromnej nemocnice Penty na Boroch.

Na ministerstve momentálne prehodnocujú, na ktorom mieste by postavenie nemocnice dávalo čo najväčší zmysel. „V priebehu najbližšieho mesiaca až dvoch to budeme aktívne komunikovať,“ potvrdil šéf rezortných analytikov Matej Mišík.

Z analýzy, ktorú majú, vyplýva, že lepšie by bolo vybudovať nemocnicu vo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislavské nemocnice

Nemocnica Rázsochy

Zdravotníctvo

Zuzana Dolinková

Slovensko

Teraz najčítanejšie