Denník N

Nezľakli sa témy zla, snov, narcizmu. Aj o smrti píšu s odvahou a s humorom

Andrea Heretiková Marsalová a Anton Heretik na krste knihy. Foto - Ikar
Andrea Heretiková Marsalová a Anton Heretik na krste knihy. Foto – Ikar

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Psychiatricko–psychologickej dvojici Andrei Heretikovej Marsalovej a Antonovi Heretikovi vyšla nová kniha s tradične jednoduchým i krátkym názvom Smrť.

Po pár knihách tohto manželského páru by sa už takmer dalo povedať, že zaviedli nový literárny žáner – niečo medzi odbornou knihou, osobnou výpoveďou, prehľadom literatúry, výtvarného a iného umenia, úvahami, malými príbehmi klientov, spomienkami.

To všetko štýlom, v ktorom už nie je potreba niečo dokazovať, skôr sa voľne prechádzať po území, ktoré sa viac či menej – tentokrát – týka témy smrť. Niektoré časti tohto územia sú im bližšie, iné trochu menej, niektoré osobnejšie, iné zase odbornejšie.

Smrť vyšetria zhora aj zdola

Chvíľu rozpráva jeden, potom druhý, čitateľovi občas až splývajú do dvojhlavého autora, kde každá hlava rozpráva iným spôsobom.

Ťažké témy pre Heretikovcov nie sú ničím novým ani pre čitateľa prekvapujúcim. Nezľakli sa témy zla, snov, narcizmu, píšu o nich nielen s odvahou, ľahkosťou, vedeckou systematickosťou, ale aj s humorom prítomným od začiatku. To platí aj v tejto najnovšej knihe.

Smrť vyšetria zhora aj zdola, zo svojho psychiatrického a psychologického poľa našľapujú do

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Duševné zdravie

Knihy

Vzťahy

Kultúra, Zdravie

Teraz najčítanejšie