Denník N

Vymenili takmer polovicu prednostov okresných úradov, funkciu získal Tarabov bratranec aj bývalý Rašiho viceprimátor

Fotokoláž. Zľava matúš Śutaj Eštok, Stanislav Taraba a Martin Petruško. Zdroj: Foto MINV, FB. S.T. A M.P.
Fotokoláž. Zľava matúš Śutaj Eštok, Stanislav Taraba a Martin Petruško. Zdroj: Foto MINV, FB. S.T. A M.P.

Noví prednostovia nastúpia do funkcie 15. decembra, koaličné strany do funkcií posielajú svojich nominantov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vláda Smeru, Hlasu a SNS rozhodla okrem zrušenia špeciálnej prokuratúry aj o rozsiahlych zmenách na okresných úradoch. Schválila odvolanie 33 prednostov a od polovice decembra na ich miesto nominovala kandidátov navrhnutých ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom.

Výberové konania na tieto pozície neprebehli. Na Slovensku je 72 okresných úradov, vláda tak vymenila takmer polovicu prednostov. Prednostovia okresných úradov sú podriadení ministerstvu vnútra, ktoré v koalícii riadi strana Hlas.

Nominantov na prednostov si vládne strany medzi sebou rozdelili – sú tam teda politici Hlasu aj z regionálnych štruktúr SNS či bývalí starostovia Smeru a takisto ľudia, ktorí mali k týmto stranám blízko a už za ich predchádzajúcich vlád zastávali verejné funkcie.

Kto nastupuje

Novým prednostom Okresného úradu v Bratislave je Rastislav

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Slovensko

Teraz najčítanejšie