Denník N

Šimkovičová ďalej moderuje v konšpirátorskej televízii a propaguje ju, mohla by prísť o ročný plat

Martina Šimkovičová. Foto N - Tomáš Benedikovič
Martina Šimkovičová. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS) má parlamentnému výboru pre nezlučiteľnosť funkcií vysvetľovať konflikt záujmov. Ústavný zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov zakazuje členom vlády robiť reklamu súkromným firmám, Šimkovičová však aj ako ministerka propaguje internetovú televíziu Slovan.

Poslankyne Progresívneho Slovenska Zora Jaurová a Zuzana Mesterová vo svojom podaní upozorňujú, že neprestala vykonávať prácu moderátorky tejto televízie.

Šimkovičová moderuje diskusie v internetovej televízii, ktorú vlastní poslanec SNS Peter Kotlár, viac ako tri roky. Vo videu z 26. novembra nazvanom „rozhovory a Martinkou Šimkovičovou a Petrom Kotlárom“ sa ministerka a poslanec predstavili navzájom ako hostia relácie.

„Vítam

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Martina Šimkovičová

Progresívne Slovensko

SNS

Slovensko

Teraz najčítanejšie