Denník N

Volali ho Bandasková hlava. Zachránili psa, ktorý mesiac žil s plastovou nádobou na hlave

Foto - Teri Goodnightová
Foto – Teri Goodnightová

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Píše Sydney Pageová, článok zverejňujeme so súhlasom The Washington Post.

Teri Goodnightová už odchytila desiatky túlavých psov a priviedla ich do útulkov alebo do dočasnej starostlivosti. Príbeh žiadneho z nich sa však nepodobal psovi menom Jughead (vo voľnom preklade Bandasková hlava – pozn. red.).

Po uliciach mesta Montgomery v Texase sa potuloval s veľkou plastovou nádobou na hlave. Nikto sa k nemu nedokázal priblížiť, aby mu pomohol.

„Cítila som sa kvôli nemu veľmi zle,“ vraví 45-ročná Goodnightová, ktorá je dobrovoľníčkou pomáhajúcou s odchytom túlavých psov. Doma má dvoch vlastných psov a dvoch ďalších v dočasnej opatere.

Goodnightová, ktorá psa pomenovala Jughead, sa o nezvyčajnom probléme po prvý raz dozvedela z príspevku na Facebooku.

Zistila, že Jughead sa dostal do tejto situácie, keď hľadal jedlo a na verande jedného z domov našiel automatický dávkovač krmiva pre mačky. Keď z neho dychtivo jedol, hlava mu uviazla v plastovej nádobe.

Pes potom niekoľko dní chodil po uliciach s plastovým kontajnerom na hlave. Nádoba z diaľky pripomínala bandasku na vodu.

Ľudia v okolí sa mu snažili pomôcť, ale pes sa bál a odtiahol sa zakaždým, keď sa k nemu niekto priblížil. Našťastie, nádoba mala malý otvor, ktorý psovi aspoň umožňoval dýchať.

S plastom sa naučil aj jesť

Keď Goodnightovú 26. októbra na psa upozornili, vedela, že mu musí pomôcť.

„Som milovníčka zvierat, ale najmä psov,“ vraví Goodnightová, ktorá svoje dni a noci venuje ich odchytu.

Vždy, keď niekto Jugheada spozoroval, bol pri ňom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Pekné veci

Pes

Svet

Teraz najčítanejšie