Denník N

Newsfilter: Prešlo len 43 dní a námestie prvýkrát kričalo „Dosť bolo Fica!“

Na proteste ľudia vytiahli aj vlajku Európskej únie. Foto N - Tomáš Benedikovič
Na proteste ľudia vytiahli aj vlajku Európskej únie. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Takto rýchlo ešte Smer ľudí nenahneval. 2. Únia a USA robia Ficovi to, čo by mu Putin nikdy nespravil. 3. Alternatívny svet má alternatívne pravidlá.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj 

1. Takto rýchlo ešte Smer ľudí nenahneval

Prešlo len šesť týždňov a jeden deň od vymenovania štvrtej vlády Roberta Fica, keď sa v hlavnom meste uskutočnili prvé protesty proti jej snahe zlikvidovať Úrad špeciálnej prokuratúry.

Úplne prvý zorganizovalo pred parlamentom hnutie Igora Matoviča. Účasť nebola veľká, ale medzi rečníkmi boli aj zástupcovia Demokratov a KDH.

Od šiestej večer sa pred úradom vlády začala demonštrácia zvolaná Progresívnym Slovenskom, KDH a SaS. Účasť na zaplnenom Námestí slobody bola výrazne vyššia, prišli naň tisíce ľudí.

Nie je príliš skoro na protesty? V žiadnom prípade. Postup vládnej koalície je taký brutálny, bezohľadný a nebezpečný, že ak by opozícia zotrvala iba pri rečiach v parlamente, na plnej čiare by zlyhala.

Fungovalo to? Ľudia kričali a tlieskali aj napriek tomu, že niektoré rečnícke výkony boli slabé. Predstavitelia opozície sa ešte len musia naučiť hovoriť pred takýmto davom. Napriek tomu námestie veľmi skoro kričalo: „Dosť bolo Fica!“

Má Fico dôvod na obavy? Je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Igor Matovič

KDH

Martina Šimkovičová

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

OĽaNO

Progresívne Slovensko

SaS

Špecializovaný trestný súd

Úrad špeciálnej prokuratúry

Komentáre

Teraz najčítanejšie