Denník N

Teroristi Hamasu znásilňovali Izraelčanky mimoriadne brutálne. Tie, čo prežili, sa s tým nevedia vyrovnať

Fotografie Izraelčanov, ktorých uniesli alebo zavraždili teroristi Hamasu. Foto - TASR/AP
Fotografie Izraelčanov, ktorých uniesli alebo zavraždili teroristi Hamasu. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Upozorňujeme, že v článku sú opisy mimoriadne násilného charakteru.

Tridsaťdeväťročný Yoni Saadon bol na festivale Supernova neďaleko Pásma Gazy, kde sa 7. októbra odohral jeden z najväčších masakrov Hamasu proti izraelským civilistom.

Niekoľko hodín sa skrýval pod mŕtvymi telami, aby si ho teroristi nevšimli a nezabili ho.  Ako povedal v rozhovore pre The Sunday Times, počas toho bol svedkom zverstiev, ktoré sa tam odohrávali.

Videl ženu, ktorú obkľúčilo osem až desať teroristov. Bili ju, znásilňovali a nakoniec ju zastrelili. „Keď skončili, smiali sa,“ dodal.

Neznámy osud rukojemníčok

Členovia forenzných tímov, ktorí v provizórnych stanoch s chladenými prepravnými kontajnermi vyšetrujú zločiny páchané na obetiach brutálneho teroristického útoku Hamasu na izraelských civilistov 7. októbra, hovoria o dôkazoch brutálneho sexuálneho násilia na „veľkom množstve“ žien všetkých vekových kategórií.

Viaceré obete mali dokonca až zlomenú panvu.

Niektoré to prežili a skončili v zajatí v Gaze. Na videách z dňa brutálneho útoku vidieť, že mnohé unesené ženy boli nahé alebo polonahé. Na jednom zo záberov je vidieť unesenú Izraelčanku na korbe vozidla, ktorej medzi nohami presakuje krv. Žena doteraz nebola prepustená a jej osud je neznámy.

Práve osud rukojemníčok mal byť tiež dôvodom zlyhania dohody o obnovení prímeria. Podľa Američanov ich teroristi Hamasu odmietli prepustiť, aby nepovedali, čo všetko im teroristi robili.

Predstierali, že sú mŕtve, a všetko videli

Prvé dni po brutálnom útoku boli príliš chaotické na to, aby sa vyšetrovateľom podarilo zozbierať všetky dôkazy a forenzné materiály z miest činu. V niektorých oblastiach sa bojovalo a v niektorých sa teroristi pohybovali ešte aj päť dní po útoku.

„A všade boli stovky, stovky tiel. Boli spálené, boli bez orgánov,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Izraelsko-palestínsky konflikt

Svet

Teraz najčítanejšie