Denník N

Slovan ide do Spišskej ako outsider. Tri dôvody úspechu malého klubu, ktorý je na čele extraligy

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď sa v nedeľu stretne Spišská Nová Ves s bratislavským Slovanom v 26. kole hokejovej extraligy, pôjde o súboj tímu zo špice tabuľky a mužstva bojujúceho o play-off. Lenže v nečakane obrátenom garde.

Kým Spišiaci iba v minulej sezóne dosiahli ziskom bronzových medailí najväčší úspech v histórii hokeja v tomto meste, Slovan je deväťnásobný slovenský majster. Ale po 25 kolách nového ročníka je na čele tabuľky Spišská a Bratislavčania sú až deviati.

Klub zo Spiša od postupu medzi elitu na jar 2021 už mnohokrát ukázal, že aj v skromnejších podmienkach sa dajú dosahovať pozoruhodné výsledky, a to nielen na ľade. Manažment na čele s bratmi Richardom a Branislavom Rapáčovcami preukázal skvelý skauting pri výbere posíl, vyšla mu stávka na dovtedy málo známeho českého trénera Vlastimila Wojnara a zmenou vizuálnej identity odštartoval trpezlivú prácu s fanúšikmi.

Klub predtým v ére samostatnosti pôsobil v extralige len sporadicky, niekoľkokrát z nej vypadol a dve dekády hral nižšiu súťaž.

Slovan v minulej sezóne prehral už vo štvrťfinále play-off s Michalovcami a v tejto je na tom zatiaľ napríklad horšie ako Liptovský Mikuláš. V 25 dueloch získal iba 32 bodov, v závere septembra Jána Pardavého na poste trénera nahradil Čech Vladimír Růžička. Očakávané výsledkové zlepšenie ani pod jeho vedením nenastalo, napríklad s Michalovcami hanebne prehral 1:10.

Zato Spišiaci sú na čele súťaže s 50 bodmi a dvojbodovým náskokom pred majstrovskými Košicami. Tretie Michalovce zaostávajú o ďalších 8 bodov.

Tri dôvody úspechu

Predsezónny cieľ dostať sa do prvej šestky zaručujúcej priamy postup do play-off sa však nezmenil, hoci Spišiaci by mohli mať nový, odvážnejší, a pritom stále nie nedosiahnuteľný

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie