Denník N

Ráno s NHL: Všetci už boli dávno v šatni, no Slafkovský ešte trénoval. Aj preto bol v noci najlepším hráčom Montrealu

Juraj Slafkovský v súboji s Mikeym Andersonom z Los Angeles. Foto - TASR/AP
Juraj Slafkovský v súboji s Mikeym Andersonom z Los Angeles. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

predvčerom sme spomínali slová otca bratov Hughesovcov, ktorý povedal, že hlavným dôvodom úspechu jeho synov je ich pracovná morálka.

Ak by ste sa zamýšľali, či Juraj Slafkovský popri sláve, ktorú získal v posledných rokoch, neprestal na sebe pracovať, odpoveďou je príhoda z utorňajšieho tréningu.

Porozprával nám ju novinár Arpon Basu, s ktorým v najbližších dňoch prinesieme aj hodinový rozhovor o Slafkovskom.

Slovák bol v noci najlepším hráčom Montrealu pri prehre 0:4 s Los Angeles. Výsledok je pre domácich krutý, len Slafkovský sa podieľal na piatich obrovských šanciach, ktoré si ukážeme aj na videu.

Prvý raz sa stalo, že počas jednej noci nastúpili obaja historicky najvyššie draftovaní slovenskí hráči. O výkone Šimona Nemca proti Seattlu publikujeme samostatný text.

Do zostavy Calgary sa po jednom zápase na tribúne vrátil Martin Pospíšil.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme témam z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Príhoda z tréningu

Montreal v utorok zavolal na tréning špecialistu na zakončenie Glena Tuckera, ktorého prezývajú „Dr. Shot“ (Doktor Strela).

S týmto odborníkom v minulosti spolupracovali hviezdy Jerome Iginla, David Pastrňák či Zdeno Chára.

Chára bol známy tým, že sa chcel zlepšovať aj vo vyššom veku. S Tuckerom intenzívne pracoval na zmenách pri streľbe ako 37-ročný, keď už mal za sebou 150 gólov v NHL aj dodnes neprekonaný rekord v súťaži o najtvrdšiu strelu (175 kilometrov za hodinu).

„Keď sa zlepšíte čo i len o päť percent, je to obrovské plus,“ hovoril vtedy Chára pre Boston Herald.

Teraz s Tuckerom trénoval Slafkovský a takto to vyzeralo:

Zaujímavejšie však je, čo si Arpon Basu z The Ahtletic všimol po tréningu.

„Tréning sa skončil, preto som išiel do šatne na rozhovory. Spravil som ich niekoľko s hráčmi aj s trénerom Martinom St. Louisom. Hotový som bol zhruba polhodinu po skončení tréningu a chystal som sa odísť zo štadióna, keď som zbadal Slafkovského, ktorý

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie