Denník N

Keď je najväčšou drámou to, či sa podarí likérový špic. Prečo aj vy pozeráte Pečie celé Slovensko

Zdroj - FB Pečie celé Slovensko
Zdroj – FB Pečie celé Slovensko

Vyše pol milióna divákov sleduje súťaž, kde nie sú celebrity a nikto sa tam neháda. Práve naopak – keď sa niekomu nedarí bublanina, prídu si na pomoc. Ako je to možné?

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bola to veľká dráma. „Ako to teda máme plniť?“ pýta sa zúfalo jedna z pekárok. Miňo rozhodí rukami. „Poďme sa dohodnúť!“ hovoria ďalší. Už nemajú veľa času. O niekoľko minút porotkyniam musia ukázať, čo upiekli.

Čokoládové špice majú byť naplnené čokoládovým likérom? A jahodové špice v ruby čokoláde majú mať zase vaječný likér? Alebo to má byť celé naopak?

Bol to jeden z tých momentov paniky, keď musia všetci pekári upiecť ten istý koláč podľa receptu porotkyne. V šiestej časti prvej série Pečie celé Slovensko mali urobiť náročný zákusok, likérové špice: šesť čokoládových (s vaječným likérom) a šesť jahodových (s čokoládovým).

Z receptu sa nevedeli súťažiaci vysomáriť a každý bol presvedčený, že to treba robiť inak. Väčšina naplnila špice opačne, iba dvaja pekári to urobili správne. Kamera sa zamerala na pekára Miňa. Ako sa rozhodne? Kam naleje čokoládový likér?

Tieto okamihy patrili k vrcholom celej prvej série Pečie celé Slovensko v roku 2021. Miňo sa rozhodol špice naplniť tak ako väčšina súťažiacich. Vedel, že je to nesprávne (a aj sa to márne snažil ostatným vysvetliť). A tak hoci mohol vypadnúť zo súťaže, radšej urobil chybu ako ostatní, aby „netrhal partiu“.

A práve toto zlyhanie bolo naplňujúcim diváckym zážitkom. Dráma, napätie a morálna výzva pre jednotlivca. Ale nie ako vo večerných správach, kde sledujeme, ako rušia špeciálnu prokuratúru. Táto dráma sa odohráva v príjemne bezpečnom prostredí likérových špicov. A s rozprávkovo dobrým koncom – jednotlivec si vyberie riešenie dobré pre všetkých, nie len pre seba.

Zdá sa vám táto interpretácia prehnaná? Je to možné. Ale niečo na tom Pečie celé Slovensko bude. Každú epizódu sleduje vyše pol milióna divákov – čo je v tomto storočí na verejnoprávny televízny program veľmi vysoké číslo. V túto nedeľu večer sa odohrá o 20.30 finále tretej série. Minuloročné finálové kolo sledovalo vyše 600-tisíc divákov.

Čo ľudí láka na tejto sladkej ružovej súťaži?

Stan, v ktorom sa nakrúca Pečie celé Slovensko. Zdroj – FB Pečie celé Slovensko

Do matky kladky, som dala opačne žĺtka a bielka!

Miňo v tej dramatickej časti Pečie celé Slovensko nevypadol, dokonca získal za likérové špice tretie miesto. A fanúšikovia vedia, že Miroslav Miňo Macuľa nakoniec celú prvú sériu vyhral.

„Chcel som byť súdržný s partiou. Dohodli sme sa, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Gastro a jedlo

Pekné veci

Kultúra, Slovensko

Teraz najčítanejšie