Denník N

Chlapec, ktorý takmer neprežil nakrúcanie Harryho Pottera, drsné rodinné tajomstvo a jeden z najmilších filmov roka

Seriál Skoro normálna rodina. Foto - Netflix
Seriál Skoro normálna rodina. Foto – Netflix

Pravidelný redakčný výber tipov na filmy a seriály, ktoré sa dajú pozerať online.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

David Holmes: Chlapec, ktorý prežil (David Holmes: The Boy Who Lived, HBO Max)

Kaskadérske povolanie je to najlepšie na svete. To je prvá veta, ktorá zaznie z úst Davida Holmesa v dokumentárnom filme, v ktorom okrem iného hovorí o tom, ako dnes už 42-ročný muž ochrnul počas natáčania filmu Harry Potter a Dary smrti.

Holmes bol neposedné dieťa, jeho mama si myslela, že gymnastika je skvelá cesta, aby si David neustále túžiaci po dobrodružstve trochu vybil energiu. Chlapca objavil Greg Powell, koordinátor kaskadérov pre filmy o Harrym Potterovi, a tak sa dostal David aj na natáčanie prvého filmu z tejto kultovej série.

Holmes vykonával dlhé roky „ťažšiu“ časť práce namiesto Daniela Radcliffa (predstaviteľa Harryho Pottera), až kým sa v roku 2009, pri natáčaní prvej časti posledného filmu o Potterovi, vážne nezranil. „Okamžite som vedel, že som si zlomil väzy. Bol som pri vedomí,“ spomína na tragický deň David.

David Holmes: The Boy Who Lived je na jednej strane srdcervúcim príbehom, na druhej strane dielom, ktoré vypĺňa medzery. Dnes nás už len zriedka prekvapí nejaká akčná scéna, niekedy si možno ani neuvedomíme, že v kine vidíme ľudí z mäsa a kostí, ktorí sú si stopercentne vedomí, že pri určitých scénach riskujú svoje zdravie či život.

Jedným z najsilnejších okamihov dokumentu je ten, keď sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Filmy

Seriály

Tipy na filmy a seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie