Denník N

U Fica patrí škrtenie medzi najobľúbenejšie druhy násilia (udalosti týždňa)

Petková, Štrasser, Tódová, Hudák a Javorský vyberajú udalosť, prešľap, podcenený moment a citát týždňa.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Zuzana Petková, riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu

Udalosť týždňa

Mikuláš chodil tento rok úplne naopak. Najviac darčekov dostali tí, ktorí neposlúchali. Vláda 6. 12. schválila zníženie právomocí úradu, ktorý chráni oznamovateľov korupcie, nižšie tresty za ekonomickú kriminalitu a definitívne oznámila zrušenie špeciálnej prokuratúry. Z Mikuláša sa tešia všetci, čo stoja pred súdom, majú na krku obvinenie, prípadne sa chystajú kradnúť alebo brať úplatky.

Od Mikuláša dostali po nose tí, ktorí si robili svoju robotu. Špeciálni prokurátori, ktorí mali 93-percentnú úspešnosť pri obžalobách. Alebo právnici z úradu na ochranu oznamovateľov, na ktorých sa ročne obráti 370 ľudí s prosbou o pomoc. Tohtoročný Mikuláš sa musel zblázniť.

Podcenená udalosť

SNS si dalo mikulášsky challenge. Jej predstavitelia súťažili, ako rýchlo vedia zjesť mandarínku. Zvíťazila málo známa tvár národniarov Zuzana Škopcová, ktorá to dokázala za 19,5 sekundy, nasledovaná tesne predsedom výboru pre životné prostredie Rudolfom Huliakom. Škopcová je podľa webu NR SR poslaneckou asistentkou Andreja Danka. Tak aspoň vieme, ako si SNS vyberá kádre, keď už transparentné výberové konania jej ministri (Tomáš Taraba a TANAP) rušia.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Udalosti týždňa

Úrad špeciálnej prokuratúry

Slovensko

Teraz najčítanejšie