Denník N

Newsfilter: Čo sa dá urobiť, aby Fico nedostal zrušenie špeciálnej prokuratúry pod stromček

Robert Fico. Foto - TASR
Robert Fico. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Netreba si nič predstavovať, stačí jednoducho vetovať 

Prezidentka Zuzana Čaputová vyzvala vládnu koalíciu, aby nepresadzovala rušenie Úradu špeciálnej prokuratúry a zmeny v trestnej politike v zrýchlenom konaní. Rušenie špeciálnej prokuratúry je podľa nej účelové a ohrozuje právny štát.

Samotná Čaputová určite vie, že jej výzvy vládnej koalícii sú márne, musí však zachovávať isté dekórum. Aj to by sa však dalo urobiť trochu razantnejšie, vzhľadom na vážnosť situácie a na fakt, že sa jej o chvíľu končí obdobie v úrade a môže byť teda priamejšia a motivovanejšia zanechať významnú stopu.

Napokon, hoci niektorí z vládnej koalície hovoria,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Úrad špeciálnej prokuratúry

Ústavný súd

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie