Denník N

Fico bráni Gašpara aj v nedeľu. Osobnosti píšu Európskej komisii, ďalšie protesty budú aj v Košiciach, Žiline a Nitre

Robert Fico a Tibor Gašpar. V pozadí Peter Pellegrini. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico a Tibor Gašpar. V pozadí Peter Pellegrini. Foto N – Tomáš Benedikovič

Premiér odôvodňuje rýchle rušenie špeciálnej prokuratúry aj novým obvinením Tibora Gašpara. V koalícii je napätie pre prezidentské voľby – Andrej Danko očakáva od Petra Pellegriniho jasné vyjadrenie k prezidentským voľbám, pripúšťa aj vlastnú kandidatúru.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Premiér Robert Fico trvá na rýchlom zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry k 15. januáru budúceho roka – aj po niekoľkotisícovom proteste pred Úradom vlády a napriek výzvam Európskej komisie, aby najskôr vláda viedla odbornú diskusiu.

Fico zvolal tlačovú besedu v nedeľu do centrály Smeru, postavil sa na ňu aj s advokátom Marekom Parom. Dával si pozor, aby nenapádal účastníkov protestu. „Ja som o ľuďoch na námestí nepovedal ani jedno jediné slovo, ani jedno.“ Kritizoval napríklad Michala Šimečku, že protest zvolal.

Protest organizovali opozičné strany PS, KDH a SaS. V protestoch budú pokračovať v utorok nielen v Bratislave, ale aj v Košiciach, Nitre či Žiline.

Poslanec Progresívneho Slovenska Jaroslav Spišiak Ficovo nedeľné vystúpenie okomentoval tak, že na ňom vidno zdesenie a strach z ľudí, ktorí vyšli do ulíc. „Tri roky sme počúvali, ako sa pomaly všetci policajti, prokurátori a sudcovia sprisahali proti Smeru a

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Daniel Lipšic

Ficova vláda

Tibor Gašpar

Úrad špeciálnej prokuratúry

Slovensko

Teraz najčítanejšie