Denník N

Týždňový newsfilter: Záchrana Ficových ľudí bude drahá

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Dosť bolo Fica! Časť prvá. 2. Výdavky hore, rating dole. 3. Matovič bude opozíciou v opozícii

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Robert Fico dával od prvého dňa vo funkcii premiéra najavo, že chce dosiahnuť dve veci – 1. ovládnuť políciu a prokuratúru spôsobom, ktorý ich vráti do éry „skutok sa nestal“, 2. dosiahnuť, aby Smer vyhral prezidentské a ďalšie parlamentné voľby aj napriek tomu, že dosiahnutie prvého cieľa nevyhnutne vyvolá odpor.

To sa však dá v jeho svete dosiahnuť len jedným spôsobom – podplácaním voličov, čo zas vzhľadom na stav štátneho rozpočtu znamená veľké ekonomické problémy.

Tento týždeň sa oba Ficove ciele prvýkrát vážne zrazili s realitou. Vďaka tomu vieme, že výsledok stretu, ku ktorému koalícia Smer, Hlas a SNS bezhlavo uháňa, sa bude vyčísľovať v miliardách eur, hneve veľkej časti spoločnosti, ako aj v možnom spore s Bruselom.

1. Dosť bolo Fica! Časť prvá

Nová vládna koalícia od prvých dní dávala najavo, že bude pri ovládnutí orgánov činných v trestnom konaní prekračovať všetky možné hranice. Na plyn tlačila tak tvrdo, že v rekordnom čase prinútila časť spoločnosti, aby sa jej vzoprela. Stalo sa to vo štvrtok, keď pred úradom vlády v Bratislave protestovali tisíce ľudí, ktorých zvolali PS, KDH a SaS. Dav okrem iného skandoval heslo: „Dosť bolo Fica!“

Hoci vláda od októbra robila čistky na polícii, spúšťačom protestu sa stalo jej

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Igor Matovič

KDH

Matúš Šutaj Eštok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Progresívne Slovensko

Robert Fico

Rozpočet a dlh

SaS

Úrad špeciálnej prokuratúry

Vojna v polícii

Komentáre

Teraz najčítanejšie