Denník N

Napunk bude vďaka vám hlasom Maďarov na Slovensku aj v roku 2024

Redakcia Napunku. Foto N - Tomáš Benedikovič
Redakcia Napunku. Foto N – Tomáš Benedikovič

Crowdfunding Napunku bol úspešný, maďarský projekt Denníka N môže pokračovať v roku 2024 v nezmenenej podobe.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Crowdfunding Napunku, ktorý sme spustili v novembri, sa skončil včera o polnoci. Maďarský projekt Denníka N podporilo viac ako 560 ľudí, vďaka ktorým sa nám podarilo vyzbierať 133 percent cieľovej sumy, dokopy 40 180 eur, za čo sme nesmierne vďační. Táto čitateľská podpora pre nás potvrdzuje, že o pokračovanie Napunku je veľký záujem, a my urobíme všetko pre to, aby sme našich čitateľov a podporovateľov nesklamali ani v roku 2024.

Napunk sme založili, lebo sme sa domnievali, že na Slovensku je potrebná existencia maďarského média, ktorého nezávislosť je zaručená. Média, ktoré robí kvalitnú žurnalistiku a ktoré spája maďarský, slovenský a český mediálny priestor.

Od vzniku Napunku sa udiali zmeny, ktoré ešte zvýšili význam takéhoto projektu. Vojna na Ukrajine eskalovala šírenie dezinformácií, v bratislavskom parlamente nikdy nebolo tak málo maďarských politikov ako teraz a nová slovenská vláda začala ťaženie proti právnemu štátu podľa vzoru svojich spojencov v Budapešti.

Úlohou Napunku je aj za takýchto okolností informovať čitateľov a čitateľky, poukazovať na súvislosti v pozadí udalostí bez kompromisov, odmietajúc politickú propagandu a tlak záujmových skupín.

Redakcia Napunku bude aj v roku 2024 cestovať po južnom Slovensku, aby prinášala správy o najdôležitejších udalostiach a predstavovala osobnosti, ktoré ovplyvňujú životy ľudí na Slovensku. V našich rozhovoroch, anketách a reportážach dáme hlas Maďarom a Maďarkám na Slovensku, či už žijú vo veľkých mestách, alebo v tých najodľahlejších dedinách. Vďaka podpore čitateľov a čitateliek budeme môcť publikovať najdôležitejšie texty redakcie aj v roku 2024 dvojjazyčne – v maďarčine i v slovenčine.

Budeme pokračovať aj v našich obľúbených besedách, na ktorých budeme v rôznych regiónoch krajiny prinášať zaujímavých a dôležitých hostí.

O slovensko-maďarských vzťahoch, Orbánovej vláde a jeho vzťahu k Slovensku a vláde Roberta Fica budeme prinášať podrobné spravodajstvo, doplnené analýzou dôležitých súvislostí.

Predplatitelia a podporovatelia Napunku si môžu byť istí, že budeme pri významných udalostiach a budeme pre nich písať najlepšie texty, aké len dokážeme. Tak ako oni stáli pri našej redakcii, my budeme stáť pri našich čitateľoch a čitateľkách aj v budúcom roku.

Ďakujeme vám za všetku vašu podporu.

Ak má pre vás práca našich novinárov pred prezidentskými voľbami väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete ich podporiť aj darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Médiá

Komentáre

Teraz najčítanejšie