Denník N

Ak sa my nezľakneme, Ficove víťazstvá budú len dočasné

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Je to podobné ako Putinov útok na Ukrajinu. Aj vtedy svet jasne videl, že vojnu začal Putin, ale on dookola opakoval, že iba bráni Rusko pred fašistami.

Robert Fico teraz útočí na právny štát, ale znovu a znovu všetkých presviedča, že on iba bráni ľudské práva a chce vrátiť veci do normálu.

Aj my na Slovensku vidíme, aké účinné je omieľanie klamstva. Znovu sa pri tom prelína príbeh vojny a našej politiky. Veľká časť ľudí u nás uverila, že Rusko je obeť a Ukrajina agresor, a často tí istí vrátili aj Fica k moci, keď nechcú vidieť, kto je zločinec a kto stojí na strane spravodlivosti.

Napriek tomu, ako zle to teraz vyzerá, som presvedčený, že Fico nakoniec neuspeje. Môže to trvať roky, ale klamstvo, ktoré stálo na začiatku jeho úspechu, sa vyjaví aj tým, ktorí sú dnes uhranutí jeho krikom. Aspoň niektorým, aby nás bola väčšina.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Úrad špeciálnej prokuratúry

Komentáre

Teraz najčítanejšie