Denník N

Zelenskému radia, aby hovoril aj o zlých veciach. Tento týždeň bude pre Ukrajinu kľúčový

Volodymyr Zelenskyj na inaugurácii argentínskeho prezidenta Javiera Mileia. Foto - TASR/AP
Volodymyr Zelenskyj na inaugurácii argentínskeho prezidenta Javiera Mileia. Foto – TASR/AP

Ukrajinský prezident navštívi Bidena a pokúsi sa presvedčiť republikánov, aby Ukrajine naďalej pomáhali. Ešte ťažšia výzva čaká Kyjiv na samite EÚ, kde hrozí Orbánovo veto.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Chvíľami to pôsobilo, akoby novozvolený argentínsky prezident Javier Milei naschvál usadil na svojej inaugurácii maďarského premiéra na úplný okraj.

Na fotografiách vidno, ako sa Viktor Orbán tlačí v rohu. Svetové médiá však najviac zaujalo to, že sa v Buenos Aires osobne stretol a rozprával s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, ktorý sedel blízko neho.

Práve Orbán sa vyhráža, že tento týždeň na dôležitom samite lídrov EÚ vo štvrtok a v piatok zablokuje nielen finančnú pomoc Únie pre Ukrajinu, ale aj začiatok prístupových rokovaní s vládou Volodymyra Zelenského.

Toho navyše v utorok čaká veľmi dôležitá návšteva Bieleho domu a najmä vystúpenie v americkom senáte, kde republikáni blokujú pre Ukrajinu ďalšiu kľúčovú vojenskú pomoc vo výške 55 miliárd eur.

Kritické dni pre Ukrajinu

Inými slovami – Zelenského čaká extrémne dôležitý týždeň, ktorý môže zásadne ovplyvniť vývoj ruskej vojny proti Ukrajine.

Všetko v čase, keď ruský prezident Vladimir Putin oficiálne oznámil, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojna na Ukrajine

Volodymyr Zelenskyj

Svet

Teraz najčítanejšie