Denník N

Dokáže nadhadzovať aj odpaľovať. Japonský bejzbalista podpísal najväčšiu zmluvu v histórii, prekonal aj Messiho

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Pokiaľ ide o ročnú mzdu, Ronaldo v Saudskej Arábii zarobí takmer trikrát toľko.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ide o najväčší kontrakt v športovej histórii. Čoskoro 30-ročný japonský bejzbalista Šóhei Ótani podpísal s tímom Los Angeles Dodgers rekordnú zmluvu na 10 rokov v celkovej hodnote 700 miliónov dolárov.

Ótani bol posledných šesť rokov hráčom Los Angeles Angels, no po uplynulej sezóne sa mu skončila zmluva, vďaka čomu sa začiatkom novembra stal voľným hráčom.

Japonský bejzbalista je považovaný za jedného z najlepších hráčov súčasnosti, fanúšikovia preto dlho špekulovali, s ktorým tímom podpíše nový kontrakt. Ótani napokon zostáva v Kalifornii, keď sa z Los Angeles Angels presúva iba o pár kilometrov vedľa do tímu mestského rivala Los Angeles Dodgers.

„Je to jedinečná a historická zmluva pre jedinečného a historického hráča. Ótani je zo začiatku tejto spolupráce nadšený. Svoju zmluvu navyše zostavil tak, aby odrážala skutočný záväzok oboch strán k dlhodobému úspechu,“ povedal hráčsky agent japonského bejzbalistu Nez Balelo.

Najvyššia celková suma

Z pohľadu celkovej hodnoty naozaj ide o historický kontrakt, ktorý prekonal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lionel Messi

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie