Denník N

Špeciálni prokurátori sa ozvali a vysvetľovali, čo presadzuje vláda: Výbohovi pomôže premlčanie, končí aj spis Gorila

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a jeho kolegovia v Starej Lesnej. Foto - TASR
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a jeho kolegovia v Starej Lesnej. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry sú vo Vysokých Tatrách na pracovnej porade a počas nej v pondelok v Starej Lesnej na tlačovej besede prehovorili, ako funguje ich úrad a aké vážne následky môže mať jeho zrušenie, ako to navrhuje Ficova vláda.

„Porazeneckú náladu nemáme,“ vyhlásila napríklad špeciálna prokurátorka Lucia Bizoňová. Priznala, že niekedy má ťažší deň ona, niekedy iný kolega. „No navzájom sa dokážeme potiahnuť,“ dodala s tým, že vyšetrovateľom nikto nepovedal, aby nerobili. Spisy na ÚŠP ešte stále chodia.

O čo naozaj ide

Podrobne rozobrali aj to, ako vládna novela Trestného zákona ovplyvní kauzy mocných, ktoré sú v rôznom stupni rozpracovania. Okrem výrazného zníženia sadzieb za ekonomické trestné činy vrátane korupcie mení novela aj premlčacie lehoty, čo napríklad pomôže známemu premiéra Roberta Fica (Smer) oligarchovi Miroslavovi Výbohovi.

Podnikateľ

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Jaroslav Haščák

Miroslav Výboh

Smer

Úrad špeciálnej prokuratúry

Slovensko

Teraz najčítanejšie