Denník N

Newsfilter: „Dosť bolo Fica!“ kričalo viac ľudí a oveľa hlasnejšie

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Protesty sa vyliali z Bratislavy, pridali sa ďalšie mestá, 2. Opozícia postaví koalícii do cesty úmornú rozpravu v parlamente. 3. V bezpečí nie je nič – chránené živočíchy ani protimonopolný úrad.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj 

1. Protesty sa vyliali z Bratislavy, pridali sa ďalšie mestá

V utorok usporiadali opozičné strany PS, SaS a KDH druhý protest proti snahe vlády Roberta Fica zrušiť špeciálnu prokuratúru. Proti vládnej koalícii sa už nedemonštrovalo len v Bratislave, ale pridali sa aj Košice, Nitra, Banská Bystrica a aj ďalšie menšie mestá, ako Poprad, Rimavská Sobota či Dolný Kubín. Rozsah podujatí sa ešte nedá prirovnať k tomu na vrchole hnutia Za slušné Slovensko, ale atmosféra ho už pripomínala. A ukazuje sa, že politikmi organizované protesty môžu fungovať rovnako dobre ako občianske.

Samozrejme, dojem z akcie určuje jej priebeh v hlavnom meste.

Toto Fica nemôže nechať chladným. Postrehy z nej sú pre Roberta Fica a Petra Pellegriniho len zlé a horšie, pretože ak dúfali, že po prvom proteste z minulého týždňa odhodlanie ľudí vyprchá, tak opak je pravdou.

Kým vo štvrtok prišli pred úrad vlády tisíce ľudí, tak teraz ich bolo výrazne viac. Aj v Košiciach sa účasť odhaduje na dve tisícky.

Kým prvý pokus bol svojím priebehom zväčša rozpačitý, druhý bol omnoho lepšie pripravený.

Kým štvrtková demonštrácia len opatrne žiadala koniec predsedu Smeru, utorková už kričala „Fico do basy!“ a nádejného prezidentského kandidáta Petra Pellegriniho opovržlivo, ale zaslúžene označila za

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

KDH

Michal Šimečka

Milan Majerský

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Progresívne Slovensko

Richard Sulík

SaS

Tomáš Taraba

Úrad špeciálnej prokuratúry

Životné prostredie

Komentáre

Teraz najčítanejšie