Denník N

Sociologička Barbora Holubová: Ženy sú veľmi dobré v napĺňaní potrieb iných ľudí a často pritom zabúdajú na seba

Barbora Holubová. Foto - Dorota Holubová
Barbora Holubová. Foto – Dorota Holubová

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Už druhý mesiac pracujú všetky ženy na Slovensku zadarmo. Vyplýva to zo správy Európskeho inštitútu pre rodovú rovnosť (EIGE). V tomto roku v ňom zaznamenali najväčší celoeurópsky pokrok od začiatku meraní, no na Slovensku sa situácia žien v porovnaní s minulým rokom zhoršila a Slovensko opäť patrí medzi päticu najhorších v EÚ.

Hoci sme si v získanom skóre jemne polepšili, „výrazne a konzistentne“ zaostávame za európskym priemerom. Rozdiel v odmeňovaní medzi mužmi a ženami je u nás 16,6 %. Z jedného eura, ktoré u nás zarobia muži, dostanú ženy len 83 centov.

„Väčšina žien pracuje v sektoroch, ktoré sú veľmi nízko ohodnotené, či ide o sektor opatrovateľských a sociálnych služieb, alebo oblasť zdravotníctva. Je otázne, či si ich vyberajú dobrovoľne alebo preto, lebo tak riešia súbeh rodiny a zamestnania,“ hovorí v rozhovore Barbora Holubová, výskumníčka v Stredoeurópskom inštitúte pre výskum práce (CELSI). Podľa nej môže byť dôvodom aj to, že ženy sú do starostlivosti o iných socializované odmalička.

Na podujatí o rovnom odmeňovaní žien, na ktorom sme sa stretli, zaznel názor, že „žena v Bratislave predsa nemôže zarábať rovnako ako žena v Michalovciach, pretože žena v Bratislave má vyššie náklady na život“. Vy ste kontrovali vetou „Práve naopak“. Prečo?

Téma rodovej rovnosti v odmeňovaní je veľmi široká. Regionálne mzdové nerovnosti sú jedným z aspektov, ktorý je aktuálny aj preto, že v Čechách už k nemu existuje pozitívny nález súdu. Ten skonštatoval, že zdôvodňovať nerovné odmeňovanie rozdielnymi životnými nákladmi na tej istej pozícii, nota bene (dokonca – pozn. red.) u toho istého zamestnávateľa, je neoprávnené.

Tento argument znie logicky, no je zároveň prinajmenšom zvláštne, ak pri presadzovaní rovného odmeňovania žien a mužov vytvárame rozdiely medzi samotnými ženami podľa toho, v akej časti našej krajiny žijú.

Máte pravdu. Všetci vieme, že na Slovensku existujú veľmi veľké regionálne rozdiely. No práve vyrovnávanie rozdielov v odmeňovaní – minimálne na tej istej pozícii a u toho istého zamestnávateľa – je jedným zo spôsobov, ako by sa mohli tieto veľké rozdiely aspoň čiastočne znížiť.

Paradoxom je, že sa u nás uvažuje aj o zvýhodňovaní niektorých ľudí, napríklad tých, ktorí pracujú vo vzdelávacom systéme. Dôvodom je to, aby mali ľudia v bratislavskom regióne o prácu učiteľov a učiteliek záujem. Tabuľkové učiteľské platy sú tu totiž také nízke, že pre človeka, ktorý uvažuje o založení rodiny – alebo len chce normálne viesť svoju domácnosť –, je priam nemožné, aby mohol z takéhoto platu vyžiť. Hľadajú sa teda aj opačné riešenia, ako príplatkami na bývanie pomôcť vysoké životné náklady zohľadniť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Platy

Rodičovstvo

Rozhovory

Životy žien

Rodina a vzťahy, Slovensko

Teraz najčítanejšie