PSG tŕplo aj pre blok sezóny. Škriniar si zahrá osemfinále aj vďaka 17-ročnému spoluhráčovi

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

skupinová fáza Ligy majstrov vyvrcholila včera večer poslednými zápasmi. Tie definitívne rozhodli o tom, ktoré tímy si zahrajú na jar v osemfinále.

Divácky najatraktívnejšie boli záverečné duely skupiny F. Paríž Saint-Germain sa v zostave aj s Milanom Škriniarom predstavil na trávniku Borussie Dortmund, zatiaľ čo Newcastle v bráne s Martinom Dúbravkom privítal na domácom štadióne hráčov AC Milána.

Situácia v tabuľke bola pred včerajšími zápasmi poriadne zamotaná. Dortmund mal vďaka desiatim bodom ako jediný istý postup do osemfinále. Na druhom mieste potom boli Parížania so siedmimi bodmi, no a Newcastle spolu s AC Miláno mali zhodne po päť bodov. Stále tu tak bola reálna šanca, že by PSG za istých okolností nepostúpilo zo skupiny.

Parížania však napokon uhrali v Dortmunde remízu 1:1 a s ôsmimi bodmi skončili na postupovom druhom mieste. Zverencom Luisa Enriqueho však pomohla aj výhra AC Milána nad Newcastlom. Taliansky tím tak síce skončil s rovnakým počtom bodov ako PSG, no pre horšiu bilanciu vo vzájomných zápasoch sa AC Miláno prepadlo na tretiu priečku. Newcastle skončil posledný.

Po včerajšku poznáme kompletný zoznam klubov, ktoré si na jar zahrajú o trofej pre víťaza Ligy majstrov, osemfinále sa bude žrebovať v pondelok o dvanástej. V prvom koši budú Bayern, Barcelona, Dortmund, Arsenal, Real Madrid, Manchester City, Real Sociedad a Atlético Madrid. Z druhého koša sa potom môžu vyžrebovať Inter Miláno, PSV Eindhoven, PSG, Lazio Rím, Neapol, Porto, RB Lipsko a FC Kodaň.

Zostrihy z jednotlivých zápasov nájdete na webe UEFA, na ktorom sa stačí zaregistrovať.

Súhrn diania prinášame vždy ráno po každom zápase Ligy majstrov. Odoberať ho môžete aj e-mailom.

Noc nepremenených šancí

Pre Parížanov to bol v Dortmunde svojím spôsobom zatiaľ najdôležitejší zápas tejto sezóny. Dlho tŕpli, či vôbec postúpia zo skupiny, keďže Newcastle až do 59. minúty vyhrával nad AC Miláno 1:0.

Prvý polčas zápasu medzi PSG a Dortmundom gól síce nepriniesol, no diváci v Signal Iduna Parku videli veľké množstvo šancí na oboch stranách.

Parížania mali dokonca po úvodných 45 minútach štatistiku očakávaných gólov (xG) na hodnote 2,06. Problémom však bolo, že hostia zahadzovali jednu vyloženú príležitosť za druhou.

Najväčšiu šancu prvého polčasu nepremenil Kylian Mbappé, ktorý síce vystrelil na prázdnu bránu, no stopér domácich Niklas Süle pohotovo zareagoval a loptu vykopol tesne pred bránkovou čiarou. Obrázky z tejto situácie sa následne okamžite stali hitom na sociálnych sieťach: