Denník N

Obhajuje vzdelávanie žien, ale odmieta feminizmus. Manželka iránskeho prezidenta sa rozhovorila pre západné noviny

Jamileh-Sadat Alamolhodová. Foto - Wikimedia Commons
Jamileh-Sadat Alamolhodová. Foto – Wikimedia Commons

Manželka iránskeho prezidenta vyčnieva spomedzi manželiek lídrov v regióne svojim otvoreným vystupovaním na verejnosti.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na fotkách sa mierne usmieva a pôsobí zahanbene. Hlavu ma naklonenú nabok a rukou si drží čádor. Dlhé šaty jej zakrývajú celé telo vrátane vlasov, no mierne odhaľujú jej tvár.

Džamile-Sadat Alamolhodová nedáva často rozhovory, preto je výnimočné, že to urobila pre britský Financial Times. Manželka iránskeho prezidenta Ebráhíma Raísího otvorene hovorí o živote v islamskej republike aj svojej kariére, ktorej sa venuje napriek kritike.

Z konzervatívneho prostredia na univerzitu

Je veľmi nezvyčajné, aby manželka iránskeho vodcu hovorila o svojich názoroch. 58-ročná akademička však vybočuje z radov vo viacerých smeroch. Na prvý pohľad budí dojem ženy, ktorá si plní tradičné postavenie v spoločnosti. V skutočnosti je to však inak.

Britské noviny píšu, že žiadna prvá dáma nemala také

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Nepokoje v Iráne

Svet

Teraz najčítanejšie