Denník N

Mediabriefing logoMediaBrífing: Konšpirátori môžu dostať pomoc od štátu. Bez nich by sme neboli tam, kde sme, priznal Machala z ministerstva kultúry

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

MediaBrífing je piatkový newsletter o médiách a internete. Dnes sa v ňom okrem iného dočítate, že:

  • nová vláda chce finančne pomôcť dezinformačným médiám;
  • Európa chce riešiť digitálnu závislosť;
  • EÚ sa dohodla na regulácii umelej inteligencie
  • a ďalšie správy o médiách.
Lukáš Machala v priateľskom rozhovore s Erikou Vincourekovou. Reprofoto – YouTube

„Súčasné vládne strany by bez pomoci alternatívnych médií neboli tam, kde sú,“ priznal nový vysoký úradník ministerstva kultúry Lukáš Machala a avizoval, že štát by sa im za to mal odmeniť.

„Treba zvážiť systémovú pomoc,“ povedal v rozhovore s dezinformačnou youtuberkou Erikou Vincourekovou.

„Alternatívne“ médiá by podľa Machalu mohli získať zdroje z verejných fondov. „Potom je aj otázka na štátne podniky, ktoré dávali milióny do Markízy, do Jojky a do iných médií, či nenastal už čas, aby mohli finančne podporiť aj tie médiá, ktoré Smeru, Hlasu aj SNS pomohli dostať sa do parlamentu a do vlády,“ povedal.

Kontext: Machala, ktorý je známy šírením konšpirácií a dnes je pravou rukou ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej, si posťažoval na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska únia

Ficova vláda

Hoaxy a propaganda

Mediabriefing logoMediaBrífing

Komentáre, Slovensko

Teraz najčítanejšie