Denník N

List Kuciakovcov na proteste: Už máme pocit, že sa spravodlivosti nedožijeme

Druhý protivládny protest organizovaný opozíciou. Foto N - Tomáš Benedikovič
Druhý protivládny protest organizovaný opozíciou. Foto N – Tomáš Benedikovič

Na opozičnom proteste v Bratislave prečítali list rodín zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej adresovaný europoslancom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené dámy, vážení páni europoslanci,

v mene rodín Kuciakovcov a Kušnírovcov sa na vás obraciame s prosbou o pomoc.

Súčasný vládny kabinet na čele s Robertom Ficom sa snaží o zmenu právneho systému na Slovensku a to podľa nášho názoru tak, aby pomohol sebe a svojim za korupciu trestne stíhaným a niektorým už aj odsúdeným nominantom.

A to čo najrýchlejšie, bez akejkoľvek diskusie. Bojíme sa, že zrušením Špeciálnej prokuratúry a znižovaním trestných sadzieb za korupciu chcú ochraňovať svojich ľudí, čo sa priamo dotýka aj našich rodín.

Máme za to, a potvrdzujú to aj rozhodnutia súdov v niektorých už skončených konaniach, že tento rozsiahly korupčný systém zapríčinil vraždu našich detí. Mysleli si, že môžu všetko a myslia si to aj teraz. Po nekonečných pojednávaniach, ktoré nás už stáli takmer všetky sily, by vďaka zrušeniu Špeciálnej prokuratúry hrozila výmena prokurátorov aj v našom prípade a ďalšie nekonečné pojednávania. Obvinený objednávateľ úkladnej vraždy, prepojený s mnohými ďalšími ,,našimi ľuďmi“ by získal ďalší čas a tromfy a oni by sa nemuseli báť, že prehovorí.

Od začiatku máme pocit, že za týmto účelom ľudia okolo Roberta Fica naťahujú čas. Prvým takým krokom bolo rozpustenie vyšetrovacieho tímu Kuciak a odobratie niektorých trestných vecí vyplývajúcich z výpovede korunného svedka. Tie boli presunuté Úradu inšpekčnej služby, ktorú chcú tiež rýchlo reformovať, a tam aj skončili.

Toto potvrdzuje aj to, čo nastalo potom a deje sa stále – neustále spochybňovanie svedkov obžaloby, ľudí z korupčného systému, ktorí sa priznali, útoky na novinárov, sudcov, prokurátorov, policajtov a všetkých, ktorí sa na stíhaní korupcie podieľali. Už máme pocit, že sa spravodlivosti nedožijeme, a preto si dovoľujeme požiadať vás o pomoc.

Pravda a spravodlivosť nepotrebujú a nemali by robiť kompromisy. Za obe rodiny vám vopred ďakujeme za pochopenie a pomoc. Naše deti si to zaslúžia a ako rodičia nikdy za ne neprestaneme bojovať.

S úctou rodina Kuciaková

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Ficova vláda

Vražda Jána Kuciaka

Slovensko

Teraz najčítanejšie