Pozrite, ako lyžuje, nič sa jej nedá vytknúť, vravela olympionička. O Vlhovej víťazstve zrejme rozhodli tri faktory

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Petra Vlhová vyhrala štvrtkový slalom vo francúzskom Courcheveli.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Nie je bežné, že na pódiu vo Svetovom pohári v lyžovaní stoja pri sebe pretekárky, ktorých výsledný čas sa líši aj viac ako o dve sekundy.

Petra Vlhová však zvíťazila v nočnom slalome vo francúzskom Courcheveli tak, že tretiu Rakúšanku Katharinu Truppeovú porazila o 2,06 sekundy.

Kým Truppeová sa do najlepšej trojice dostala s veľkou stratou na víťazku, na druhom mieste skončila Mikaela Shiffrinová, ktorá prehrala iba o 0,24 sekundy.

Pre Vlhovú je to druhé víťazstvo v sezóne po výhre v Levi, druhom mieste v Killingtone a vypadnutí takisto v Levi.

„Môj tím pracoval na 200 percent na tom, aby som získala pocit ako v Levi, lebo som ho po Killingtone a vypadnutí predtým v (druhých pretekoch) Levi trochu stratila,“ hovorila Vlhová  pre JOJ Šport.

Už od prvého kola boli preteky vo Francúzsku hlavne o súboji Vlhovej so Shiffrinovou. V prvom kole vyhrala o 0,17 sekundy Shiffrinová. Vtedy tretia Rakúšanka Katharina Liensbergerová strácala až 1,06 sekundy na líderku a žiadna iná pretekárka sa už nedokázala dostať pod 1,5-sekundovú stratu.

Shiffrinová ľutovala pretekárky po sebe

Vlhová ani Shiffrinová pritom v prvom kole nešli bez chyby. Obe v hornej časti trate zaváhali. No mali jednu veľkú výhodu.