Denník N

Stretávali sme sa kvôli sexu, ale keď to začalo byť niečo viac, on to ukončil. Prečo sa mi napriek tomu stále ozýva?

Ilustrácia – F. S. s Midjourney
Ilustrácia – F. S. s Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V Psychologickej poradni Denníka N na vaše otázky trikrát do týždňa odpovedajú skúsené psychologičky a psychológovia.

  • Svoju otázku z oblasti výchovy, rodičovstva, práce, životných rozhodnutí, riešenia konfliktov, priateľských či partnerských vzťahov môžete poslať na . Okrem otázky uveďte aj svoje krstné meno a vek.
  • Pri dlhodobých problémoch vyhľadajte pomoc psychológa alebo psychiatra, v prípade akútnych psychických ťažkostí kontaktujte krízové linky pomoci.

Všetky vydania poradne nájdete na stránke Psychologická poradňa Denníka N.

Mám 33 rokov a pred dvomi rokmi som sa začala stretávať s mužom (31), ktorého som spoznala na zoznamovacej aplikácii. Od začiatku som to vnímala ako nezáväzný vzťah. Pravdou však je, že sme si veľmi dobre rozumeli a naše stretnutia neboli len o sexe. Vždy sme trávili veľa času rozhovormi, zvykli sme si spolu navariť, pozrieť si film a pod.

Ja som tomu neprikladala nejakú dôležitosť až do jedného nášho stretnutia, keď som si uvedomila, že sa naozaj správame skôr ako pár. Potom sa však stalo, že sa mi úplne prestal ozývať. Keď som ho nakoniec konfrontovala, povedal mi, že on vie, že z toho vzťah nebude, a môžeme sa občas stretnúť, ale on sa chce stretávať aj s inými ženami. Ja som sa rozhodla, že už v tom nechcem pokračovať, a tým som to považovala za ukončené.

Napriek tomu sme sa asi mesiac nato opäť začali stretávať. Samozrejme, pomerne skoro ma dobehol fakt, že jednoducho nejaké city tam z mojej strany boli. Jeho postoj sa však nezmenil, preto som sa rozhodla to opäť ukončiť. Nebolo to pre mňa ľahké, ale nakoniec som sa z toho dostala a pohla som sa ďalej. O to viac ma prekvapilo, keď sa mi asi po piatich mesiacoch, čo sme nemali žiaden kontakt, opäť ozval. Keď navrhol stretnutie, rovno som mu povedala, že moje pocity z nášho vzťahu sa nezmenili a že pokiaľ nemá záujem o niečo vážnejšie, nerada by som to pokúšala. Toto akceptoval opäť s tým, že mi nechce ublížiť a na vzťah sa teraz necíti.

Asi o dva dni sa mi opäť ozval s návrhom, či by nemohol prísť aspoň na chvíľku k môjmu domu a „dať mi jednu pusu“. Pripadalo mi to úplne absurdné a nevedela som, čo na to povedať. Nakoniec sme sa takto stretli – u mňa asi skôr zo zvedavosti, či to naozaj myslel vážne, a naozaj, asi po 20 minútach odišiel bez toho, aby mi dával akékoľvek návrhy alebo sa pokúšal o viac než o bozkávanie.

Ja som mala zo stretnutia veľmi zvláštny pocit, pripadalo mi to ako niečo, čo by skôr urobil zaľúbený tínedžer ako niekto, kto má záujem len o nezáväzný sex. V každom prípade mi bolo jasné, že v takomto niečom nechcem pokračovať, a aj som mu to povedala. Zároveň som ho požiadala, že pokiaľ nemá záujem o vzťah, aby ma už nekontaktoval, lebo mi to ubližuje. Nato sa ma spýtal, či by mi mohol, keď uplynie už viac času, o nejaký rok, napísať, ako sa mám. Samozrejme, že som povedala nie.

Celé toto mi však zabralo vlastne skoro rok života a jeho správanie mi nedáva žiaden zmysel. Preto by ma zaujímal pohľad odborníka, ako si vlastne vysvetliť správanie niekoho, kto ma de facto neustále odmieta, ale zároveň opakovane iniciuje kontakt.

Jana, 33

Odpovedá psychologička Lenka Pavuková Rušarová

Milá Jana,

Vaše otázky smerujú k pochopeniu daného muža. Zdá sa, že sama za seba máte jasno v tom, aký vzťah chcete. Preto budem reagovať vo svojej odpovedi na jeho správanie. Je to však ťažšia úloha – pretože všetky informácie sú len z Vašej perspektívy, o jeho pohľade nevieme okrem par parafráz takmer nič.

Nezdá sa, že daný muž odmieta Vás. Skôr sa zdá, že odmieta

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Duševné zdravie

Psychologická poradňa

V Psychologickej poradni Denníka N budú na vaše otázky trikrát do týždňa odpovedať skúsené psychologičky a psychológovia.

  • Svoju otázku z oblasti výchovy, rodičovstva, práce, životných rozhodnutí, riešenia konfliktov, priateľských či partnerských vzťahov môžete poslať na . Okrem otázky uveďte aj svoje krstné meno a vek.
  • Pri dlhodobých problémoch vyhľadajte pomoc psychológa alebo psychiatra, v prípade akútnych psychických ťažkostí kontaktujte krízové linky pomoci.

Vzťahy

Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie