Denník N

Princíp Marie Kondo je cestou k sklamaniu. 8 tipov, ako mať čistejšiu domácnosť

Foto - Arnel Hasanovic/Unsplash
Foto – Arnel Hasanovic/Unsplash

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Píše Jennifer Bargerová, článok zverejňujeme so súhlasom The Washington Post.

Dali ste si do roku 2024 záväzok udržiavať svoju domácnosť čistejšiu? Experti hovoria, že v takom prípade je najlepšie robiť malé kroky.

„Nový rok je skvelým začiatkom zmien v domácnosti, ktoré vás trápia, či už ide o preplnené šatníky, alebo neusporiadanú kuchyňu,“ hovorí Amelia Kennedyová, osobná organizátorka a životná koučka z Detroitu.

„Príliš veľa ľudí si však toho na seba vezme priveľa – chcú reorganizovať celý dom alebo sa pustia do veľkého upratovania. Potom však zistia, že vynaložili veľa úsilia, ale zasekli sa a k ničomu to neviedlo,“ dodáva.

...

Kennedyová tvrdí, že hmatateľný pokrok smerom k čistejšej a usporiadanejšej domácnosti môžete bez pocitov zahltenia dosiahnuť takzvanými „mikromomentmi“.

Prinášame vám tipy, ktoré odporúča ona a ďalší experti na túto oblasť.

1. Precvičujte si pravidlo plných rúk

„Keď som pracovala ako čašníčka v reštaurácii, dostali sme pokyny, aby sme nikdy nechodili po reštaurácii s prázdnymi rukami. Mali sme v nich stále niečo mať, či už to bolo predjedlo pre hostí, alebo špinavý pohár,“ hovorí Melissa Makerová, ktorej youtubový kanál o upratovaní Clean My Space má 2,1 milióna odberateľov.

„Teraz sa toho istého držím aj v domácnosti, zbieram veci, ktoré nie sú na svojom mieste, a odkladám ich. Naozaj to pomáha, aby sa nehromadil neporiadok,“ vysvetľuje.

„Aká je moja praktická zásada?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bývanie a záhrada

Teraz najčítanejšie