Denník N

Prepásol Lobotka ten moment? Na jeho posledný veľký prestup sa musia udiať dve veci

Stanislav Lobotka. Foto - TASR/AP
Stanislav Lobotka. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V minulej sezóne bol Neapol najlepším tímom v Taliansku a určite jedným z top 3 v európskom futbale. Na vrchole boli mnohí jeho hráči. Jedným z nich bol aj Stanislav Lobotka, jeden z najlepšie hodnotených záložníkov na svete.

V júni mal najvyššiu hodnotu počas celej kariéry, Neapol si zaňho mohol pýtať aj 60 či 80 miliónov eur. K prestupu nedošlo, keďže v minulom roku Lobotka podpísal novú zmluvu.

Ostali aj Victor Osimhen či Chviča Kvaracchelija, vysnívaný prestup zažil len stopér Kim Min-jae, ktorý odišiel do Bayernu Mníchov.

„Stano nedávno podpísal novú štvorročnú zmluvu. V Neapole je šťastný a v klube vedia, že aktuálne by sme do úvahy brali len ponuky od klubov vyslovene lepších, ako je Neapol. A takých je len zopár,“ vysvetľoval pre Denník N Lobotkov agent Branislav Jašurek.

Neapol však hrá v novej sezóne slabšie ako v minulej sezóne. Už musel aj vymeniť trénera a v tabuľke je mimo miest zaručujúcich Ligu majstrov. A preto sa zdá, že Lobotka, ktorý má dnes 29 rokov, má už pomerne málo času na posledný veľký prestup.

Ktoré kluby prichádzajú reálne do úvahy, kedy by k prestupu mohlo dôjsť a neprepásol Lobotka moment na odchod?

Lobotku ponúkal Manchestru City aj Barcelone

Slovenský reprezentant podpísal s klubom v minulej sezóne novú zmluvu. Podľa nej je druhým najlepšie zarábajúcim hráčom klubu. Zarábať by mal 3,5 milióna eur v čistom ročne, čo je takmer 300-tisíc eur mesačne.

Na jeho úrovni je už len Piotr Zielinski. V septembri minulého roka o tom informovali talianske médiá.

Tento údaj spolu s trhovou hodnotou a ochotou Neapola predávať môže byť kľúčový faktor pri Lobotkovom prestupe. Slovákov agent Jašurek špecifikoval

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Serie A

Stanislav Lobotka

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie