Denník N

Česi vzali do reprezentácie trénera, ktorého Slováci odmietli. Má poslednú šancu, píšu novinári

Kto je Ivan Hašek? Tréner z arabského sveta povedie Česko na Euro 2024.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď slovenskí futbalisti nezvládli kvalifikáciu o MS 2022 v Katare a začali prehrávať aj v predposlednej divízii Ligy národov, futbalový zväz sa rozhodol pre zmenu.

V lete 2022 odvolal trénera Štefana Tarkoviča, hoci sa minimálne na domácej scéne nenúkal žiadny jasný nástupca na jeho pozíciu.

Možno jediným tipom bol Vladimír Weiss starší, ten ale takúto ponuku pol roka predtým odmietol a bol stále viazaný so Slovanom Bratislava.

Následne sa neujali ani úvahy o trénerovi z Česka. Bol to začiatok éry talianskeho odborníka Francesca Calzonu, ktorý napokon Slovensko dostal na záverečný turnaj Euro 2024.

V podobnej situácii je dnes česká futbalová reprezentácia. Aj keď sa dostala na európsky šampionát, mužstvo sa začínalo rozpadať a funkcionári zasiahli.

Po dlhých úvahách predstavili nového trénera Ivana Haška, ktorý bol pred rokom a pol hlavným českým kandidátom pre národný tím Slovenska. SFZ však uprednostnil Calzonu.

Názory expertov sa vtedy rôznili. Niektorí zastávali slovenskú či česko-slovenskú cestu a napríklad bývalý reprezentačný tréner Ján Kocian na margo Ivana Haška povedal:

„Osobne by som sa prikláňal, pri všetkej úcte k 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

futbalová reprezentácia

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie