Denník N

Opozícia môže naťahovať zrušenie špeciálnej prokuratúry možno ešte mesiac, koalícia môže mať problémy s väčšinou

Koaliční lídri. Foto N - Vladimír Šimíček
Koaliční lídri. Foto N – Vladimír Šimíček

Peter Pellegrini sľubuje, že na rozdiel od rozpočtu tentoraz už nezastaví rozpravu o rušení špeciálnej prokuratúry. Andrej Danko chce rýchle prelomenie veta prezidentky, aby mu vzniklo nové ministerstvo.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Aj prvý rokovací deň nového roka ukázal, že opozícia môže odsúvať zrušenie špeciálnej prokuratúry a zmenu trestných sadzieb za ekonomické trestné činy.

Tentoraz je už témou rokovania parlamentu samotné rušenie Úradu špeciálnej prokuratúry – koalícia ju otvorila pred Vianocami a poslanci sa do práce vrátili teraz v pondelok ráno.

„V zrýchlenom konaní s vylúčením odbornej diskusie a verejnosti chcú v koalícii prijať desiatky zásadných zmien, ktoré drasticky menia podobu slovenskej legislatívy. Kompetenčný zákon a promafiánsky balíček sú toho najhorším príkladom. Prvý z nich predstavuje de facto únos štátu, ten druhý im zas prináša beztrestnosť a pomstu,“ vysvetľuje predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

Obštrukcie na niekoľko týždňov, koalícia má len tesnú väčšinu

Do rozpravy k návrhu na prerokovanie novely Trestného zákona v skrátenom legislatívnom konaní sa písomne prihlásilo 58 opozičných poslancov,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Peter Pellegrini

Úrad špeciálnej prokuratúry

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie