Denník N

Kandidát na predsedu SaS Gröhling: Bol by som rád, ak by strana nebola závislá len od názoru predsedu

Branislav Gröhling. Foto N - Tomáš Hrivňák
Branislav Gröhling. Foto N – Tomáš Hrivňák

Tentoraz sa nerozpadneme, hovorí o súboji o pozíciu predsedu SaS Branislav Gröhling. Ako prezrádza, súčasný predseda Richard Sulík už interne podporil jeho protikandidáta Mariána Viskupiča.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Branislav Gröhling je predseda poslaneckého klubu SaS a podpredseda strany, v minulom volebnom období bol ministrom školstva.

V rozhovore hovorí:

  • prečo kandiduje na funkciu predsedu SaS,
  • kam chce stranu posunúť a v čom sa líši od Mariána Viskupiča,
  • či súhlasí, aby mal Sulík relatívne právo veta,
  • prečo SaS ešte nepodporila kandidatúru Ivana Korčoka za prezidenta,
  • aj či opozícia prizve k protestom hnutie Igora Matoviča.

Minulý týždeň ste ohlásili záujem kandidovať za predsedu SaS. Priznám sa, ja osobne som to očakával tak nejako automaticky, keďže vás ako nástupcu už v minulosti spomínal Richard Sulík. Bolo to automatické, alebo ste váhali?

Nebolo to váhanie, ale mali sme dôležitejšie veci v rámci Národnej rady. Valec, ktorý spustili Robert Fico s Petrom Pellegrinim, je niečo, proti čomu treba bojovať. Nechcel som, aby SaS opäť riešila iba sama seba. Naši členovia moje rozhodnutie už poznali, keďže som s nimi v kontakte. Do kongresu, ktorý bude nakoniec vzhľadom na prezidentské voľby 16. marca, máme tri mesiace, takže som oznámil kolegom, že mám záujem kandidovať za predsedu strany.

Prečo by ste mali byť predsedom SaS?

Veľmi by som chcel, aby SaS rástla, opierala sa o regionálnych lídrov a našich členov, medzi ktorými máme výrazné osobnosti, a nebola závislá len od názoru predsedu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Branislav Gröhling

Richard Sulík

SaS

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Slovensko

Teraz najčítanejšie