Denník N

Je naňho hrdé celé Francúzsko. Macron obhajuje Depardieua, ktorý čelí obvineniam zo sexuálneho násilia

Gérard Depardieu na Festivale v Cannes v roku 2015. Foto - TASR/AP
Gérard Depardieu na Festivale v Cannes v roku 2015. Foto – TASR/AP

Francúzsky prezident v roku 2017 nastupoval do Elyzejského paláca ako bojovník proti násiliu na ženách. V prípade obvinení známeho herca však zaujíma iný postoj a hovorí o hone na čarodejnice.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Krátko pred vianočnými sviatkami sa francúzsky prezident Emmanuel Macron zastal herca Gérarda Depardieua, ktorý je obvinený zo znásilnenia a sexuálneho obťažovania. A spustil tak politickú aféru, ktorá neutíchla ani po Novom roku.

Sexuálne obťažovanie a znásilnenie

Všetko sa odštartovalo reportážou s názvom Gérard Depardieu – Pád obra, ktorú odvysielala francúzska stanica France 2 na začiatku decembra. Sú v nej zábery spred piatich rokov z natáčania francúzskeho filmu v Severnej Kórei.

Depardieu v nich uštedruje vulgárne a oplzlé poznámky ženám vo svojom okolí vrátane prekladateľky. Obscénne sa vyjadruje aj o 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Emmanuel Macron

Francúzsko

Svet

Teraz najčítanejšie